Kontakt Doprava Dotazy Moje karta

Nejčastější dotazy

Chceme vám ulehčit výběr pelet a proto jsme připravili odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Určitě budou zajímat i vás.


Jak si vybrat nejlepší pelety?

Při výběru pelet je nutné znát možnosti vašeho kotle, ve kterém s nimi chcete topit. Jeden z nejdůležitějších parametrů je popelnatost. Ta se pohybuje u norem ENplus A1, DINplus, A1, A2, B1, B2 a dalších rozdílně. Zásadní je podle našich zkušeností rozmezí popelnatosti 0,5 až 1%. U pelet nad 0,5% může být u některých typů kotlů vyžadován lepší způsob odpopelnění. Například přídavné pneumatické čistění u kotlů Atmos apod.


Jaké pelety jsou vhodné pro můj kotel?

Nejlepší jsou pro váš kotel dřevěné pelety. A proč? Protože slunečnicové pelety mohou zničit do roka váš kotel, pokud na ně není stavěný a to zdůvodu vysokého obsahu chlóru v rostlinách (při spalování vzniká kyselina chlorovodíková). Levnější pelety ze sena/slámy zase nemají správnou výhřevnost a mají vysokou popelnatost. Proto jsou dřevěné pelety nejlepší v poměru cena/výkon a vyplatí se více.

Pokud si nejste jisti a máte nový kotel, je lepší se poradit nebo vyzkoušet pelety lepší kvality s menší popelnatostí, i když jsou cenově dražší.

Barva pelet není podstatná. Častou mýlkou je, že tmavá peleta obsahuje příměsi kůry. Není tomu tak, o barvě rozhoduje typ dřeviny a typ sušení.

Kvalita pelet (nespékavost) je dána popelnatostí.


Kdy nakupovat pelety?

Hlavní sezóna pro nákup dřevěných pelet je srpen, září a říjen.

Pokud chcete ušetřit, doporučujeme nakupovat na jaře, kdy jsou ceny pelet nejnižší, jelikož všichni výrobci ceny v průběhu roku mění v návaznosti na cenu vstupní suroviny. Potřebují vyrobit a prodat, neradi dlouho skladují. Právě proto bývá cena na jaře nižší a v průběhu roku pak roste. Nejvyšší ceny jsou pak v zimě, kdy se pelety vyrábějí jen v omezené míře.

V případě dlouhé zimy a velkých mrazů je dobré se zásobit dříve. Ceny rostou rychleji a v topné sezóně může nastat nedostatek pelet nebo mohou ceny stoupat u některých prodejců až na dvojnásobek.


Jaké pelety u vás mohu nakoupit?

Všechny pelety, které prodáváme, jsou vyráběny z dřevin a jsou určené pro domácnost.


Proč již v nabídce nejsou pelety, které jsem kupoval?

Naším cílem je prodávat pelety za co možná nejrozumnější ceny. Pokud se však na jaře s některým z výrobců nedomluvíme na přijatelných cenách (má velkou poptávku a nerozumě nadsadí ceny), může se stát, že jej pro danou sezónu vyřadíme z nabídky. Vzhledem k naší široké nabídce pelet není v našem zájmu propagovat předražené pelety za každou cenu, na trhu je dost výrobců pro možnost výběru. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat o bližší informace a rádi vám poradíme s případnou vhodnou alternativou.


Mohu si zajistit vlastní dopravu?

Vlastní doprava je u nás vítána, je zde možnost nakládky VZV zdarma. Pro paletový odběr doporučujeme vytvořit nezávaznou poptávku a domluvit si přesný termín vyzvednutí. Paleta je výměnou. 


jaké je minimální množství?

Minimální množství nemáme určeno. Pokud je skladem, lze si vzít i pár sáčků na zkoušku nebo dotopení sezóny. Před vyzvednutím však doporučujeme domluvit se telefonicky, z důvodu zajištění zboží a obslužného personálu.


Do jaké vzdálenosti jste schopni dopravit pelety?

Pelety dopravíme do vzdálenosti cca 100 km od našeho skladu v Dětřichově, velkoobchodně (22t) po celé České republice.


Kdy dostanu přístup do "Moje karta"?

Přístup do naší zákaznické sekce “Moje karta” dostanete po první platné objednávce pelet. Je nutné o přístup požádat v sekci “Moje karta, pomocí registračního formuláře, kde vyplníte pouze svůj email z kterého provádíte poptávky. Následně vám co nejdříve aktivujeme přístup. O aktivaci informujeme emailem.


Máte dotaz, který zde není zodpovězen?

Napiště nám jej prosím emailem a rádi se mu budeme věnovat.Copyright ©2012-2023 | www.pelety-liberec.cz mohlo by vás zajímat: Obchodní podmínky

Doprava a složení terénním manipulátorem

Na základě Vaší poptávky Vám rádi zpracujeme nabídku dopravy za příznivou cenu. U dopravy s terénním manipulátorem Vám zdarma pelety složíme na místo určení a to i do nízkého přístřešku.

Samozřejností je také možnost využití vlastní dopravy z našeho skladu.

Práce s terénním manipulátorem - krátké video: